CanEVER Audio • Diapason • Duende Criatura • Fletcher Audio • Living Voice • Lyra • Music Tools • Nottingham Analogue • Phantom Cable • Rosso Fiorentino • Trichord Research
Kortgeleden hebben wij een andere enthousiaste importeur gevonden voor het merk Norma Audio. Ondanks de zeer hoge kwaliteit van de producten, meenden wij dat we te weinig aandacht schonken aan de distributie van Norma.
De voornaamste reden daarvoor was onze grote liefde voor het versterken met buizen en het afspelen van muziek met analoge elpees. Om dat zo goed mogelijk in te vullen, zijn we nog meer aandacht gaan besteden aan het meten en selecteren van de buizen en aan het verbeteren van de weergavekwaliteit van de draaitafels van het merk Nottingham. Het overdragen van Norma zal ons daarbij helpen.
De nieuwe importeur is Van Empel Retail, Consulting & Training. In het kort: ERCT. Voor informatie over de producten, de prijzen en de dealers kunt u het beste doorklikken naar de website van ERCT. Om de overgang voor u wat makkelijker te maken, laten wij onze websitepagina's over Norma Audio nog even staan.
Analogue Audio Products levert digitale bronnen van CanEVER Audio.Deze speler heet Norma Revo CDP-1BR. Het geluid is ongekend open, zeer vloeiend, schoon en detailrijk. Het apparaat is zeer degelijk gebouwd. Het binnenwerk is een lust voor het oog en het display dat naar keuze in rood of blauw kan worden uitgevoerd is ook op afstand goed leesbaar.
Elk resultaat heeft technische oorzaken. Bij de Norma cd-speler zijn dit een Teac loopwerk, de twee gescheiden Burr BrownPCM 24 bits dacs. en de erg goed geconfigureerde uitgangsversterkers. Het apparaat heeft vier uitgangs-versterkers (twee voor elk kanaal) en is daarmee vanaf de converters volledig gebalanceerd uitgevoerd.
Naast cd-weergave kiezen veel muziekliefhebbers tegenwoordig voor de alternatieve bronnen van ‘streaming’. In plaats van je gehele cd-collectie op een harde schijf zetten, is er nog een derde weg: je cd-collectie blijven gebruiken en daarnaast gebruik maken van alle moderne streamingfaciliteiten. Dit kan met de Norma Revo DS-1.
Dit apparaat is een combinatie van de zeer fraaie Norma CDP-1BR cd-speler en de afzonderlijke Norma HS-DA1 dac, allemaal ondergebracht in één apparaat.
Behalve gezegend met een uitstekende cd-weergave is de REVO DS-1 ook een zeer interessante afspeelbron. Steeds meer fabrikanten produceren cd-spelers met digitale ingangen (we noemen toch maar even USB-ingang met 192,0 KHz bandbreedte, 4 SPDIF-ingangen, coaxiaal, optische en XLR), maar Norma Audio gaat echter nog een flinke stap verder.
Wat deze speler namelijk biedt is een volledige controle per ingang over de digitale parameters. Zo is het de upsampling die naar wens in- of uitgeschakeld kan worden; de voorkeur die je na een aantal luisterproeven hebt gekregen kun je desgewenst opslaan. Het is ook mogelijk de masterclockbron te kiezen die het ingangssignaal verwerkt dat naar de Low-Jitter oscillator gestuurd wordt.
Ten slotte is er een voorziening om de absolute fase en het volume van het uitgangssignaal aan te passen en op te slaan. Dit alles kan zowel via de knoppen op deze machine als met de afstandsbediening worden uitgevoerd.
Deze mogelijkheden hebben we zelden gezien, en dat maakt de DS-1 tot een bijzondere en rijk uitgeruste machine.
De standaard fabrieksuitvoering van de Norma speler is al heel goed. Voor een betaalbare meerprijs voeren wij het apparaat uit met een Trichord Clock 4 en een Trichord Never Connected Power Supply. Dan ontstaat er een verbazingwekkend muzikaal apparaat. Het verschil tussen met en zonder Trichord Clock upgrades is bij ons te beluisteren.
Nieuwsgierig geworden? Na het maken van een afspraak kunt u de Norma Revo CDP-1BR vrijblijvend in onze luisterruimte beluisteren. Neem gerust wat eigen cd’s mee. Mocht u eraan denken om op streaming over te stappen, dan zal deze speler u zeker aan het twijfelen brengen.